Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено рішенням зборів суддів
Калуського міськрайонного суду
Івано- Франківської області
від 27 березня 2025 року № 2
Засади
використання автоматизованої системи документообігу
Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області
із змінами, внесеними рішенням зборів суддів суду
від 02 квітня 2025 року № 3
1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі – Засади) розроблені на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 року № 39 із змінами (далі - Положення).
1.2.Даними Засадами визначаються питання функціонування автоматизованої системи документообігу Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області суду (далі - суд), які не регулюються Положенням і належать до компетенції зборів суддів .
1.3.Правовою підставою для розроблення цих Засад є вимоги Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексу адміністративного судочинства України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Положенням.
ІІ. Спеціалізація суддів
2.1. Всі судді суду спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
2.2. У суді діє спеціалізація суддів із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.
2.3.У суді, всі судді суду обираються слідчими суддями, які здійснюють повноваження судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, визначеному процесуальним законом.
IІІ. Особливості здійснення розподілу справ і матеріалів між суддями
3.1.У відповідності до пункту 2.3.3. Положення не розприділяються щодо конкретного судді судові справи, а також судові справи що надійшли:
у дні перебування судді в нарадчій кімнаті два і більше календарних днів (за наявності службової записки головуючого судді);
розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному слідчому судді щодо клопотань (подань, скарг), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР), не проводиться:
за чотирнадцять календарних днів, до початку відпуски, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;
за три робочі дні, до початку відпуски, якщо її тривалість становить від одного до тринадцяти календарних днів;
за 14 календарних днів, до початку відпустки слідчого судді, матеріали досудового розслідування, що розглядаються в порядку КПК України (слідчий суддя), які надійшли до суду вперше.
3.2.Коефіцієнти складності справ, визначаються та встановлюються відповідно до Додатку 2 Класифікатору- Коефіцієнти складності справ за категоріями, коефіцієнти складності окремих процесуальних питань, коефіцієнти форми участі судді та коефіцієнти адміністративних посад, затвердженого наказом ДСА України № 622 від 21.12.2018 року.
3.3.Визначити наступні коефіцієнти, що враховують форму участі судді в розгляді судової справи:
головуючий суддя -1;
суддя - доповідач -1;
член колегії - 0,5;
запасний суддя - 0,5.
3.4.Визначити наступні коефіцієнти для суддів, які займають адміністративні посади:
для голови суду - 1,
для заступника голови суду - 1;
3.5.Справи, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочий час, вихідні та святкові дні, розприділяються між суддями, які працюють у ці дні, або відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов’язки.
3.6.У разі знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання тощо) здійснюється головою суду або особою, яка виконує його обов’язки, згідно черговості за списком суддів, складеним в алфавітному порядку, з урахуванням даних табеля обліку робочого часу суддів, пункту 2.3.3 Положення та пункту 3.1. Засад.
3.7.У разі настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може бути наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, це питання вирішується у кожному конкретному випадку рішенням зборів суддів суду за вмотивованим клопотанням учасників судового процесу чи головуючого судді (колегії суддів).
3.8.У випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці судів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України) розподіл судових справ суддям, у кожному конкретному випадку визначаються рішенням зборів суддів суду.
3.9. У випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів розподіл судових справ суддям, у кожному конкретному випадку визначаються рішенням зборів суддів суду.
4.1.Засади використання автоматизованої системи документообігу суду набирають чинності 01 квітня 2025 року, після їх затвердження рішенням зборів суддів суду.
4.2.Коефіцієнти складності справ за категоріями у Калуському міськрайонному суді Івано-Франківської області встановлюються згідно Додатку 2 до Класифікатора, затвердженого наказом ДСА України № 622 від 21.12.2018 року та починають діяти з 01 квітня 2025 року.
4.3.Визнати такими, що з 01 квітня 2025 року втратили чинність Засади використання автоматизованої системи документообігу Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області, затверджені рішенням зборів суддів Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області 29 січня 2016 року № 1 із змінами.