flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Поліція отримала анонімне повідомлення про їзду у стані алкогольного сп’яніння та склала протокол, суд виніс свій вердикт у справі

05 липня 2023, 11:39

29 червня суддя виніс постанову, якою призначив штраф у виді 17 000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, через керування водієм авто з ознаками алкогольного сп’яніння.

 Водій в березні 2023 року в Калуші  керував автомобілем в якого було виявлено запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, нестійка хода.  Від проходження огляду на стан сп’яніння, водій відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України.

 В судовому засіданні водій вину не визнав та пояснив, що керував транспортним засобом, але не перебував в стані алкогольного сп’яніння. Працівники поліції його зупинили  безпідставно, оскільки він ніяких правил дорожнього руху не порушував.  Відразу ж після зупинки, працівники поліції почали  вимагати  у нього пройти огляд на стан сп’яніння.  Такі дії працівників поліції вважає  незаконними.

 Адвокат  водія просив провадження у справі закрити за відсутністю складу  правопорушення.

Суддя вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,  його захисника, зазначив, що відмова водія від проходження огляду на стан сп`яніння має наслідком притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП.

Згідно рапорту поліціянта, на лінію «102» поступило повідомлення про те, що  чоловік в стані алкогольного сп’яніння  їздить за кермом автомобіля.  Повідомлення надійшло з  мобільного номера та було анонімне.  Для реагування на дане повідомлення було відправлено  працівників поліції.

Відповідно до національного законодавства працівник поліції самостійно на власний розсуд приходить до висновку про наявність ознак алкогольного сп`яніння у водія транспортного засобу та вирішує питання щодо необхідності проходження водієм транспортного засобу огляду на стан алкогольного сп`яніння.

У судовому засіданні встановлено, що працівниками поліції було запропоновано водію пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки, на що водій  вказує, що  проходити огляд не буде. На пропозицію пройти огляд в медичному закладі  водій також відмовляється, та вказує, що  бажає скористатись  правовою допомогою. Водію працівниками поліцію роз’яснюються також його права, передбачені чинним законодавством  та   повідомляється водію, що на нього буде складено протокол про адміністративне правопорушення, а автомобіль буде вилучено, що і в подальшому було зроблено.

За наслідками розгляду справи судом, водій отримав штраф та позбавлення права керування.