flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Домашнє насильство немає виправдання

01 травня 2025, 15:10

     Суд притягнув до відповідальності  41 річного місцевого жителя за вчинення злочину передбаченого ст.126-1 КК України, тобто домашнє насильство.

     З матеріалів справи відомо,  що обвинувачений перебуває на обліку у нарколога, не одружений, безробітній, окрім того  раніше судимий, систематично вчиняв по відношенню до своєї матері насильство яке виражалось у словесних образах, погрозах, висловлюваннях нецензурною лайкою в її бік та приниженні, штовханні, що погіршило якість її життя та заподіяло шкоду її психологічному та фізичному здоров’ю.

     У 2024 році чоловік вже притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та ч. 2 ст. 173-2 КУпАП. Однак, незважаючи на вжиті заходи реагування щодо недопущення вчинення насильства у сім`ї, підсудній правильних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став і, продовжував свою протиправну поведінку, знову вчиняючи домашнє насильство відносно своєї матері.

     В лютому 2025 року обвинувачений вчинив конфлікт із своєю матір’ю погрожуючи їй фізичною розправою.

     Свою вину в судовому засідання чоловік визнав, однак він не пригадує скільки разів він вчиняв неправомірні дії по відношенню до матері і коли саме , бо перебував у стані алкогольного сп’яніння, однак жалкує за вчинене. Від того часу стосунки з мамою налагодив, обіцяє в подальшому порушень не вчиняти. Просить врахувати, що мама є особою з інвалідністю і потребує постійного стороннього догляду, а він єдиний хто може їй допомагати, адже рідний брат мобілізований і на даний час проходить військову службу.

     Потерпіла, підтвердила що син вчиняв домашнє насильство над нею, однак останнім часом син виправив свою поведінку і допомагає їй поратись по господарству. Тому, просила не позбавляти сина волі, адже вона особа з інвалідністю і потребує сторонньої допомоги.

     Суд постановив вирок та визнав 41 річного кривдника винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ст. 126-1 КК України, і призначив йому покарання у вигляді 2 років пробаційного нагляду.

     Окрім того, він зобов’язаний:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

     Контроль за його поведінкою покладено на уповноважений орган з питань пробації за місцем його проживання.

     Також судом вирішено застосувати до обвинуваченого обмежувальний захід, передбачений п. 5 ч. 1 ст. 91-1 КК України у вигляді направлення для проходження програми для кривдників, строком на 3 місяці.

     Контроль за виконанням обмежувального заходу - програми для кривдників покладено на Управління соціального захисту населення Калуської міської ради.

     Вирок суду на даний час не набрав законної сили, а тому може бути оскаржений до апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.