flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Спільне обговорення порядку складання протоколів про адміністративні правопорушення

11 грудня 2019, 10:08

З метою належного складання протоколів про адміністративні правопорушення судовими розпорядниками, керівником  апарату суду Світланою Костів спільно із службою судових розпорядників було проведено обговорення актуальних питань.

Під час обговорення керівник апарату звернула увагу на Методичні рекомендації щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення судовими розпорядниками затверджено Наказом ДСА України 18.07.2011 №113. Цими рекомендаціями передбачено порядок складання протоколів про адмін. правопорушення та роз’яснено порядок обліку протоколів.

Керівник апарату зазначила, що 04 жовтня цього року суддею Калуського міськрайонного суду Якимівим Р.В. було винесено постанову про притягнення особи до адмін. відповідальності за ч. 1 ст. 185-3 КУпАП. Дана постанова була скасована Івано-Франківським апеляційним судом у зав’язку із відсутністю події  і складу адміністративного правопорушення.

Суддя Якимів Р.В. при прийнятті рішення по вказаній справі, керувався рішенням Ради суддів України № 62 від 26.10.2018 року, яке містить у собі  рекомендації щодо притягнення до відповідальності за неповагу до суду. В той же час, порядок та процедура притягнення осіб до адміністративної відповідальності регулюється нормами КУпАП.

Керівник апарату Світлана Костів зазначила, що відповідно до п. 7-1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення за ст. 185-3 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати, судові розпорядники у справах про адміністративні правопорушення за ч. 1, 2, 3, 5 ст. 185-3 КУпАП.

В той же час, діючим законодавством, зокрема ст. 258 КУпАП передбачені випадки, коли протокол не складається, зокрема в разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2, 3, 5 ст. 185-3 КУпАП (при накладенні адміністративного стягнення у вигляді попередження), у разі, якщо особа не оспорює допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається. Виключно в такому випадку уповноваженими органами (чи посадовими особами) на місці вчинення правопорушення виноситься постанова у справі про адміністративне правопорушення.

Підводячи підсумки керівник апарату Світлана Костів звернула увагу службу судових розпорядників, що без належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення неможливо здійснити повний та всебічний розгляд для встановлення об`єктивної істини по справі про адміністративне правопорушення, оскільки розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише у межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення із зазначенням фактичних обставин справи, тобто суті правопорушення.