flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Компетенція діяльності

Компетенція та нормативно правові засади

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області , здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. Калуський міськрайонний суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності: кримінальні, цивільні а також справи про адміністративні правопорушення.

Систему судів загальної юрисдикції складають:

1) місцеві суди;

2) апеляційні суди;

3) вищі спеціалізовані суди;

4) Верховний Суд України.

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області є місцевим судом загальної юрисдикції.

Спеціалізація судів загальної юрисдикції

      Суди  загальної  юрисдикції  спеціалізуються  на  розгляді цивільних,  кримінальних, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

      У  судах  загальної   юрисдикції   може   запроваджуватися спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ.

    Суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідовуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.

      Судді    (суддя),    уповноважені   здійснювати   кримінальне провадження   щодо   неповнолітніх,   обираються  з  числа  суддів відповідного  суду зборами суддів цього суду за пропозицією голови суду   або  за  пропозицією  будь-якого  судді  цього  суду,  якщо пропозиція  голови  суду  не  була  підтримана, на строк не більше трьох  років  і можуть бути переобрані повторно. Кількість суддів, уповноважених    здійснювати    кримінальне    провадження    щодо неповнолітніх, визначається окремо для кожного суду зборами суддів цього   суду.   Суддею,   уповноваженим   здійснювати  кримінальне провадження  щодо  неповнолітніх, може бути обрано суддю із стажем роботи   суддею   не   менше  десяти  років,  досвідом  здійснення кримінального  провадження  в суді і високими морально-діловими та професійними   якостями.  У  разі  відсутності  в  суді  суддів  з необхідним   стажем   роботи   суддя,   уповноважений  здійснювати кримінальне  провадження  щодо  неповнолітніх,  обирається з числа суддів, які мають найбільший стаж роботи на посаді судді. Судді,  уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх,  не  звільняються  від  виконання  обов'язків судді відповідної  інстанції,  проте  здійснення  ними таких повноважень враховується  при  розподілі  судових  справ  та  має  пріоритетне значення.

Повноваження Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області  .

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області є судом першої інстанції і розглядає  справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності, а саме розглядає цивільні,  кримінальні, адміністративні  справи,  а  також  справи   про   адміністративні правопорушення  у випадках та порядку,  передбачених процесуальним законом.

 Підсудність  окремих  категорій  справ  місцевим судам,  а також порядок їх розгляду визначаються процесуальним законом.

 Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.            

Нормативно-правові засади діяльності Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області

1. Конституція України від  28 червня 1996 року, з наступними змінами.

 2. Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 02  червня 2016  року, який набрав чинності 30 вересня 2016 року.

 3. Закон України «Про доступ до судових рішень» від 22 грудня 2005 року, з наступними змінами.

 4. Закон України «Про державну службу» від 10  грудня 2015 року, який набрав чинності 01 травня 2016 року.

5. Закон України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року, з наступними змінами.

6. Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року, з наступними змінами.

7. Закон України «Про інформацію » від  02 жовтня 1992  року, з наступними змінами.

 8. Указ Президента України «Питання мережі місцевих загальних та апеляційних судів»  від  20 травня 2011 року, з наступними змінами.

 9. Наказ   Державної судової адміністрації України від 19 квітня 2016 року №77 Про визначення кількості суддів в окремих місцевих загальних та апеляційних судах

 10.  Наказ Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019  № 814 Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, з наступними змінами.

11. Інструкція Про порядок передання до архіву місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівних установ та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації суду, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 15 грудня 2011 року № 168, з наступними змінами.

12. Інструкція з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, у медіа, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, з наступними змінами.

13. Перелік судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 07 грудня 2017 року №1087.

14. Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджено  рішенням Вищої ради правосуддя від 19 травня 2018 №1200/0/15-18, з наступними змінами.

15. Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 02 квітня 2015 року № 25 , з наступними змінами.